Po zeszłorocznej wyprawie do Watykanu nasz redakcyjny kolega Dariusz Car wyrusza w wyjątkową podróż „Przez Polskę wzdłuż i wszerz w intencji pokoju i jedności".
Wyprawa rozpoczyna się i zakończy w Białymstoku. Jej celem jest nie tylko pokonanie imponującej trasy około 1600 km, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzebę budowania jedności i pokoju w naszej Ojczyźnie. To także okazja do promocji Białegostoku - Miasta Miłosierdzia - miejsca, z którego płynie ważne przesłanie dla całej Polski.
Najpierw Dariusz jedzie do Gdańska, skąd 1 maja wyruszy rowerem na południe – aż do Zakopanego. Jeśli warunki pozwolą, planuje wejście na Rysy. Następnie z Gubina nad Odrą przemierzy rowerem trasę do Białegostoku, odwiedzając po drodze ważne miejsca na mapie Polski, m.in. Toruń, Warszawę, Częstochowę, Oświęcim, Wadowice, Kraków i Gniezno.
Na naszej antenie oraz na Facebooku, będziemy na bieżąco śledzić tę wyjątkową wyprawę. Codzienne relacje Darka pozwolą nam przeżywać tę podróż razem z nim - nie tylko jako przygodę, ale przede wszystkim jako drogę niosącą przesłanie pokoju i jedności.
Partnerem wyprawy jest Miasto Białystok.